Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу

Дата: 8 грудня 2017 о 11:25, Оновлено 16 червня 2023 о 10:38

Протокол №1

Загальних зборів педагогічного колективу Порицького ліцею ,  батьківського комітету та активу села.

від « 01 »  червня  2023 року.

Присутні: вчителі, батьківський комітет, громадяни села. (всього 39 осіб).

Порядок денний:

1.Про "Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю" (доповідач – директор  С.І.Мартинюк.)

2. Вибори секретаря зборів та лічильної комісії.

3. Звіт директора  Мартинюка С.І. «Про підсумки роботи керівника ліцею за 2022-2023 навчальний рік».

4. Таємне голосування-оцінювання діяльності директора ліцею та керівника ДНЗ.

СЛУХАЛИ:

  1. "Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю" (доповідач – директор  С.І.Мартинюк.).

У своєму виступі Сергій Іванович ознайомив присутніх із Положенням про звітування керівників навчальних закладів (Положення додається) та запропонував присутнім обрати головою зборів О.П.Коваля.

Присутні одностайно вибрали Коваля Олега Петровича головою зборів.

  1. Вибори секретаря зборів та лічильної комісії – доповідач О.П.Коваль.

Слухали – О.П.Коваля «Про обрання секретаря зборів та лічильної комісії».

Згідно положення про звіт директора школи, для роботи зборів необхідно обрати секретаря, пропоную секретарем зборів обрати Рабош Н.П.. Присутні одностайно обрали секретарем зборів Н.П.Рабош.

Згідно положення про звіт директора школи, для роботи зборів необхідно обрати лічильну комісію для підрахунку результатів таємного голосування.

ВИСТУПИЛИ: Коваль О.П.. який запропонував до складу комісії включити : Ошівську І.В., Корбут Л.В. та Хомич О.М.

Присутні одностайно обрали запропонованих людей до складу лічильної комісії.

  1. Звіт директора школи Мартинюка С.І. про підсумки роботи керівника ліцею за 2022-2022 навчальний рік.

В своїй доповіді директор ліцею провів аналіз своєї роботи за навчальний рік (доповідь додається)

При обговоренні висунутих на порядок денний питань ВИСТУПИЛИ:

Учитель Хомко Н.Р, учитель мистецтва, яка в своєму виступі позитивно оцінила діяльність директора, вказала на позитивні зміни в діяльності закладу та запропонувала посилити роботу закладу з питань створення вокального гурту, участі учнів у пісенних конкурсах. Вважає , що роботу директора школи слід оцінити на «задовільно».

Заступник директора з НВР – Ошівська І.В., яка зазначила, що директор школи прикладає багато зусиль для надання якісної освіти вихованцям, покращення умов навчання дітей у закладі; систематично працює над зміцненням матеріально-технічної бази, підвищенням рівня знань учнів, якості викладання предметів педагогами школи, про що свідчать здобуті результати. Вважає, що роботу директора школи слід оцінити на «задовільно».

Овод Г.В., вчитель початкових класів, яка відзначила продуктивність роботи директора школи протягом навчального року, значні здобутки в навчальній, виховній, господарчій роботі. Зазначила, що з року в рік авторитет школи та педагогів не втрачається, а навпаки, підтримується на достатньо високому рівні. Відмітила вміння директора школи налагоджувати хороші стосунки із всіма учасниками освітнього процесу, знаходити правильні та виважені рішення щодо вирішення питань, пов'язаних із зміцненням матеріально-технічної бази школи. Зазначила , що роботу директора школи оцінює на « задовільно».

Конфедрат Л.М.., учитель української мови та літератури, яка відзначила значну роботу директора школи по збереженню доброзичливої атмосфери в педагогічному та учнівському колективах; про приділення значної уваги створенню найкращих умов для проведення освітнього процесу. Відмітила доцільність, оптимальність і вміння розподіляти тижневе навантаження вчителів. Вважає , що роботу директора школи слід оцінити на «задовільно».

  1. Прослухавши та обговоривши звіт директора  загальні збори перейшли до процедури голосування. Лічильна комісія у складі:

Ошівська І.В.. - голова комісії;

Корбут Л.В... – член комісії;

Хомич О.М..– секретар.

Ошівська Інна Володимирівна роздала всім присутнім бюлетені для таємного голосування. Після заповнення бюлетенів вони були скинуті у відповідну скриньку.

Результати таємного голосування згідно протоколу:

Участь у голосуванні прийняло – 38 осіб.

Визнати роботу директора закладу освіти задовільною – 38 осіб;

Визнати роботу директора закладу освіти незадовільною – 0 голосів;

 УХВАЛИЛИ:

  1. Прийняти доповідь директора школи до відома.
  2. Визнати роботу директора Порицького ліцею - Мартинюка Сергія Івановича за 2022-2023 навчальний  рік задовільною.

Голова зборів: __________ О.П.Коваль

Секретар: __________ Н.П.Рабош.

 

ДОПОВІДЬ

директора Мартинюка С.І.

ВСТУП

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу ліцею, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022/2023 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора  Порицького ліцею Хмільницької міської ради перед трудовим колективом, представниками громадськості, щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.

Як директор лыцею, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом лыцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Наш навчальний заклад перебуває  у комунальній власності Хмільницької ОТГ та підпорядковується управлінню освіти, молоді та спорту Хмільницької міської ради. Назва закладу – Порицький ліцей  Хмільницької міської ради.

У 2022 - 2023 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.(ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. №2145- VІІІ).

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Адміністрацією школи проводилася робота щодо удосконалення навчально-виховного процесу, забезпечення прав мешканців мікрорайону на загальну середню освіту. У 2022/2023 навчальному році мережа школи складала 11 класів (1-11 кл.), в яких навчалось 136 учнів, на кінець року 131. Середня наповнюваність класів по школі складала 12,9 учня. Навчання в 10 та 11 класі здійснювалось за профілем  – історія України.

За ліцеєм закріплена територія населених пунктів с.Порик та с. Курилівка. Всі учні в мікрорайоні школи були охоплені навчанням.

У зв’язку з збройною агресією РФ проти України, та згідно рішення педради №1 від29.08.2022 року, у зв’язку з відсутністю сховища, навчання в закладі проходило за дистанційною формою навчання.

Переважна більшість учнів виховується в сім’ях де 1-2 дитини, 9 родин багатодітних (по три дитини) . Кожен класний керівник склав соціальний паспорт класу і проводив відповідну роботу. Заступник директора з ВР склала соціальний паспорт школи і керувала даною роботою.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Питання навчання учнів вирішував педагогічний колектив школи який нараховує 18 вчителів. Майже всі педагоги мають вищу професійну освіту, працюють за фахом один учитель має середню-спеціальну освіту. Один учитель здобуває вищу освіту та ще один здобув другу вищу освіту (психологія).

Склад і кваліфікація педкадрів

Таблиця № 1

Мають кваліфікаційну категорію:

Кількість

Загальна чисельність учителів

19

Вищу

6

Першу

9

Другу

2

Спеціаліст

0

Старших учителів

1

Учителів-методистів

11 тарифний розряд

2

У 2022-2023 навчальному році школа працювала за робочим навчальним планом:

Для школи І ступеня.

Для 1-го та 2-го класів – за Типовою освітньою програмою (цикл І) для 1-2 х  класів закладів загальної середньої освіти, під редакцією Р.Б.Шияна; (Затверджена рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018) (таблиця 1)

Для 3-го та 4-го класів – за Типовою освітньою програмою (цикл ІІ) для 3-4 х  класів закладів загальної середньої освіти, під редакцією Р.Б.Шияна; (Затверджена рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018) (таблиця 1)

На виконання Закону України “Про освіту”, враховуючи вимоги додержання Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 робочий навчальний план школи включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні та варіативну складову. Інваріантна складова робочого навчального плану реалізується в повному обсязі годин, передбачених Типовою освітньою програмою. Інваріантна складова передбачає:

1 клас – 22 год.;

2 клас – 25 год.;

3 клас – 25год.;

4 клас – 25 год.;

Варіативна складова передбачає 1 год на додаткове вивчення математики у 2-му, 3-му та 4-му класах.

Для школи ІІ ступеня.

Для 6-9 класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню  ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 №405); (таблиця № 13 та таблиця 1 ),

Для 5-го класу - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню  ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021р. №235);

На виконання Державного стандарту базової та повної середньої освіти інваріантна складова робочого навчального плану реалізується в повному обсязі годин, передбачених Типовою освітньою програмою.

5 клас – 29 год.;

6 клас – 29,5 год.;

7 клас – 31 год.;

8 клас – 32 год.;

9 клас – 33,5 год.;

 Додаткові години розподілені наступним чином:

8 клас - курс за вибором «Основи захисту Вітчизни» -  0,5 год;

9 клас - курс за вибором «Основи захисту Вітчизни» -  0,5 год;

Для школи ІІІ ступеня.

Для 10-го та 11-го класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню  ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408) та наказу МОН №464 від 31.02.2020 року; (таблиця № 2 ),

 На виконання Державного стандарту базової та повної середньої освіти інваріантна складова робочого навчального плану реалізується в повному обсязі годин, передбачених Типовою освітньою програмою.

У 10 класі базовий компонент навчальних предметів – 27 год;

Вибірково-обов’язкові предмети:

Інформатика – 1,5 год;

Мистецтво – 1,5 год;

Профільний предмет – історія України – 3 год.

На підсилення предметів базового компоненту (враховуючи освітні потреби учнів) виділено дві години, а саме:

Математика – 1 год;

Українська мова – 1 год;

У 11 класі базовий компонент навчальних предметів – 26 год;

Вибірково-обов’язкові предмети:

Інформатика – 1,5 год;

Мистецтво – 1,5 год;

Профільний предмет – історія України – 3 год.

На підсилення предметів базового компоненту (враховуючи освітні потреби учнів та підготовку до ЗНО) виділено три години, а саме:

Математика – 1 год;

Українська мова – 1 год;

Українська література – 1 год;

 Структура 2022-2023 навчального року

  1. Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  2021-2022 н.р. розпочати 1 вересня 2020 року  і закінчити проведенням підсумкового оцінювання, державної підсумкової атестації. Навчальні заняття закінчити 06 червня 2021 року святом Останнього дзвоника. Вручення документів про освіту провести для випускників 9-го класу та 11-го класу згідно графіка департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА..
  2. Провести канікули для учнів у такі терміни, а саме:
  • Осінні – з 24.10.2022 р. по 30.10.2022 року;
  • Зимові – з 26.12.2022 р. по 08.01.2023 року;
  • Весняні – з 27.03.2023 р. по 02.04.2023 року;
  1. Встановити на 2022-2023 навчальний рік п’ятиденний робочий тиждень.
  2. Навчальну практику та навчальні екскурсії у 2022-2023 навчальному році не проводити.
  3. Навчальні заняття організувати за семестровою системою:

       І семестр – з 01 вересня по 23 грудня 2022 року,  

       ІІ семестр – з 09 січня по 02 червня 2023 року.

6. Затвердити розклад уроків (регламент) та погодити його в Держпродспожив службі до 15.09.2022 року.

7. Встановити на період адаптивного карантину графік перерв і уроків:

1 урок початок 8,30 закінчення 9,15

2 урок початок 9,25 закінчення 10,10

3 урок початок 10,30 закінчення 11,15

4 урок початок 11,35 закінчення 12,20

5 урок початок 12,40 закінчення 13,25

6 урок початок 13,35 закінчення 14,20

7 урок початок 14,30 закінчення 15,15

8. Дозволити на період дії військового стану використовувати змішані форми організації освітнього процесу, включаючи дистанційну.

  1. ЗВЕДЕНА  ВІДОМІСТЬ

  успішності  учнів Порицького ліцею за  2022-2023 н.р.

№ п/п

Клас

Учнів

Атестовано

Не атестовано

Рівень навчальних досягнень

Пропущено

на 5.09

прибуло

вибуло

на

02.06

Початковий

Середній

Достатній

Високий

Годин

%

1

8

1

7

7

315

5

2

13

13

13

589

5

3

14

14

14

630

10

4

15

15

15

162

12

5

16

1

15

15

7

6

2

210

9

6

11

11

11

5

5

1

183

8

7

15

15

15

1

8

5

1

420

17

8

13

13

13

4

4

5

351

15

9

11

11

11

3

2

6

610

16

10

8

8

8

1

3

4

254

11

11

9

9

9

5

3

1

354

15

Разом

133

2

131

82

49

9

34

34

5

4078

%

11

41

41

7

Відповідно успішність становить – 91,5%. А якість знань – 47 %.

Одним із пріоритетних напрямків освіти є супровід роботи з обдарованою молоддю, турбота про її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток.

Був поновлений банк даних про обдарованих дітей . Вчителі спланували власну діяльність з даною категорією учнів.

Державна підсумкова атестація

У зв’язку з війною в Україні державна підсумкова атестація для учнів 4,9 та 11 класів скасована.

НУШ

В 1 класі нашого закладу навчається 7 учнів (на початок навчального року було 8 учнів).

Організовано  8  навчальних осередків відповідно до умов Нової української школи.                                                                                                                    

1. Навчально-пізнавальна    діяльність  (з       партами/столами)                                               2. Змінні тематичні осередки (дошки, стенди для діаграм з ключовими ідеями);                3.Ігри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);                               

4. Художньо-творча діяльність (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих  робіт);                                                                     

5.Куточок живої природи.                                                                                

6.Відпочинок (з килимом для сидіння та гри, стільцями,);                                           7.Дитяча класна бібліотечка;                                                                          

8. Осередок вчителя (стіл, стілець, ноутбук,  БФП, ламінатор, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу).

          Парти для першокласників двомісні,  не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах. Придбаний  дидактичний  матеріал, роздатковий: набір «6 цеглинок», «Лєго», комп’ютерне обладнання, В класі  є стенди: «Ранкові зустрічі» ,  «Мій настрій», «Стіна слів», «Твори», «Малюй», «Читай», «Наше життя», «Правила для         учнів». 

Всі учні першого класу мають гаджети для комунікації при дистанційному навчанні.                                                                                                                                                       В учнів 1 класу тривалість уроку складає 35 хвилин, проте уроки для них і  перерви  починаються відповідно до загальних дзвінків школи.  День у класі починається з розмови. 15-хвилинне, півгодинне заняття називається «ранкове коло»,  ранкова зустріч — з учителькою діти говорять про минулі вихідні, про настрій і, зрештою, про все цікаве, чим хочуть поділитися, бажають один одному  гарно провести день, «дарують усмішку», «теплі слова радості, вдячності. Але    відповідають  не чітко, не впевнені в своїх відповідях, мовлення  слабке.   Якщо подивитись на клас, під час  уроку, то  20% учнів активно  працюють, ще 30% спостерігають  пасивно, а ще 20% - майже бездіяльні, а інші-просто спостерігають за всіма.                                                                                            

           Проте відповідно до ідеї «нової школи» діти мають пізнати світ цілісно, бо в шість років їм складно ділити його на математику, літературу й природознавство Після такої півгодинної «розминки» починаються уроки. Парти в класі розставлені півколо. Всі учні сидять обличчями одне до одного, тож дитина бачить навпроти себе очі друзів, а не спину однокласника попереду.                                                                                                      Протягом уроку діти вільні висловлюватися й ділитися думками про те, що відбувається. Тут не треба довго тягнути руку й боятися озватися,       доки  не дозволить учитель.   

               Урізноманітнювати діяльність допомагають різноманітні ресурси, це платформа «Всеосвіта». «Моя школя», «Всеукраїнська школа онлайн».                                                                 Оцінювання результатів навчання та  особистих досягнень учнів у першому  класі має формувальний характер, здійснюється вербально. Облік результатів оцінювання , що здійснюється  з  урахуванням  динаміки зростання  рівня  навчальних  досягнень учня, фіксується  учителем  у  свідоцтві  досягнень. Зразок свідоцтва  складається  з  двох  частин: перша  частина - характеристика  особистих  досягнень учнів, заповнюється  у  жовтні, як  проміжний,  та  у  травні,  як  підсумковий  звіт, з  метою  фіксування  навчального  поступу, у  якому  оцінюється  активність  дитини, самостійна  робота  на  уроці,  співпраця  з  іншими  учнями.  Є  зразки  свідоцтва  досягнень, у  яких учитель робить  відповідні        записи.                                                                                      

        Відвідування уроків дирекцією  школи   показали, що вчитель  Овод Г.В. дотримується вимог нового Державного стандарту, оскільки пріоритетними методами роботи на уроці є ігрові та практичні методи навчання, що спрощують процес адаптації .  Учитель  навчає дітей дотримуватися порядку на робочих місцях , правильної постави під час сидіння та письма.      На уроках  вчитель навчає учнів дотримуватися єдиних вимог оформлення письмового завдання ( вчить бачити поля в прописах, писати в потрібному рядку чітко наслідуючи зразок).    Урок математики – урок  практичного  засвоєння математичних понять. Учні під керівництвом учителя , використовуючи дидактичні матеріали, на практиці вчаться розрізняти предмети за розміром, формою, кольором, виконують завдання за зразком та аналогією. На уроках математики та природознавства-  діяльнісне навчання.   Більша частина учнів  активні на уроці, дітям цікаво.

           Відповідно до нового Державного стандарту англійська мова вивчається з першого класу. Її викладає  Хомко Н.Р, спеціаліст І категорії. При підготовці та проведенні уроків англійської мови враховуються вікові особливості дітей. Вони насичені ігровими елементами (використання для заохочення смайликів, присутність на уроці казкових героїв), речівками, пісеньками. Головну увагу приділено формуванню комунікативних навичок, формуванню правильної вимови та постановки артикуляції, використовує для цього спеціальні вправи для індивідуальної та групової роботи. На уроках реалізується принцип наочності навчання. З цією метою використовуються предметні та сюжетні картинки, таблиці, іграшки. Дуже важливим є створення сприятливого мовного середовища. Фізкультхвилинки, пісеньки - вітання, прощання ведуться іноземною мовою.

         Уроки природознавства дають дітям знання про навколишній світ. Діти мають уявлення про природу, поділяють її на живу і неживу. Вміють робити узагальнення відносно таких понять як рослини, тварини, поділяють тварин на свійських і диких, правильно відносять до різних класів. У дітей сформоване розуміння необхідності оберігати природу від втручання людини. Уроки цього предмету добре унаочнено. Вчителі використовують цікаву інформацію, організовують ігрові ситуації та проводять роботи практичного характеру. Уроки основ здоров’я мають чітку практичну спрямованість. При їх проведенні застосовуються елементи тренінгової системи. Розігруються ситуації, пов’язані із діями в надзвичайних випадках, при рятувальних роботах і наданні невідкладної допомоги. Такі форми роботи дають змогу закріпити в свідомості дітей на рівні навичок необхідну для збереження життя і здоров’я інформацію. Фізична культура, особливо в перші місяці навчання, є дієвим інструментом адаптації дітей до шкільного життя, забезпечення потреб дітей в руховій активності. Разом з тим на уроках вчитель  Галина Василівна проводить розвивальні вправи, вправи на дотримання рівноваги, різноманітні ігри та естафети, які містять елементи змагання, а також вчить шикуватись, стояти в строю, спільно виконувати команди. В несприятливі дні (взимку) уроки відбуваються в спортивній залі, а восени - на спортивному майданчику. Предмети естетичного циклу – музичне і образотворче мистецтво - призвані розвивати   естетичні смаки дітей, прищеплювати любов до мистецтва і національної культури, давати необхідні для сучасної культурної людини знання. На уроках музичного мистецтва діти знайомляться з видами музичних творів, прослуховують їх, вивчають та виконують дитячі пісні. На уроках образотворчого мистецтва діти навчаються бачити в оточуючому світі прекрасне, відобразити його художніми засобами. Малюють кольоровими олівцями і акварельними фарбами.                                                    

           Спостереження за дітьми на уроках, під час перерв, в різних ситуаціях шкільного життя дають право зробити висновок, що за той час, який пройшов від початку навчання, першокласники адаптувались до навчання в школі. Вони вивчили територію школи, дорогу додому, знають як поводитись в різних ситуаціях на уроці, вміють звертатись до старших, підготуватись до уроку, навчились елементарному самообслуговуванню. У них сформувалась витримка, вміння контролювати свої дії, враховувати інтереси своїх товаришів та інших людей. Діти навчились володіти шкільним приладдям, а також предметами повсякденного побуту. Проте, остаточно необхідні навички ще не сформовані і над ними потрібно наполегливо працювати як учителям так і батькам.        Робота вчителя 1 класу неможлива без тісного контакту з батьками. Батьки  відвідують школу і консультуються з учителями з питань навчально-виховного процесу. 

Інклюзивна освіта

Заняття з учнем 7 класу Зубчуком О. за індивідуальною програмою розвитку здійснюють класний керівник 7 класу Корбут Леся Володимирівна., асистент вчителя Рибак О.М., учителі-предметники та працівники ІРЦ (до нового року). За бажанням батьків, при врахуванні особливостей розвитку дитини здійснюється залучення Олександра до участі у виховних загальношкільних та класних заходах. Учень навчається за загальною програмою. Учителі-предметники вчасно, грамотно і охайно ведуть усі записи. Теми проведених уроків у журналі співпадають з календарно-тематичним плануванням учителів та навчальним програмами з предметів, оцінювання учня згідно з рекомендаціями МОН, критеріями та вимогами до знань учнів здійснюється вербально.

Класним керівником Корбут Л.В., асистентом вчителя Рибак О.М. та заступником директора з НВР Ошівською І.В. та практичним психологом Броцькою А.В. приділяється увага роботі з батьками учня, який перебуває на інклюзивному навчанні: проводиться їх анкетування, співбесіди, вивчаються відгуки про якість організації навчально-виховного процесу їх дитини.

В процесі підготовки до уроку в інклюзивному класі учителі складають план-конспект уроку, в якому інтегрують учбовий матеріал загальноосвітніх і спеціальних (корекційних) програм так, щоб на одному уроці діти з різним станом психофізичного і інтелектуального розвитку вивчали близьку за змістом тему, але на тому рівні засвоєння, який доступний для кожного учня. Інформація, одержувана учнем по темі, що вивчається, відповідає рекомендованій йому для навчання освітній програмі. Закріплення і відпрацювання отриманих знань, умінь і навичок ведеться на різному дидактичному матеріалі, підібраному для кожного учня індивідуально: роздаткові картки, вправи з навчальних посібників і підручників. Для пояснення складно сприйманих тем учням з особливостями в розвитку пропонуються картки інструкції з описом покрокових дій учнів.

Особливу увагу на корекційно – розвиткових заняттях вчителі приділяють розвитку пам’яті.

Відповідно до посадових обов’язків,   асистент вчителя стимулює розвиток соціальної активності учня, сприяє виявленню та розкриттю його здібностей, талантів, обдарувань шляхом їхньої участі у науковій, технічній, художній творчості; створює навчально-виховні ситуації оптимізму та впевненості у своїх силах і майбутньому.

Робота по соціальній адаптації учня та психолого-педагогічний супровід проводився на достатньому  рівні. Робота асистента вчителя грунтується не тільки на відвідування уроків учня але і контроль, співпраця з усіма службами, які опікуються учнем.

Консультативна діяльність асистента вчителя грунтується на постійному  спілкується з батьками, надаючи їм необхідну консультативну допомогу; інформувати  вчителя класу та батьків про досягнення учня.

Педагогічна документація вчителем та асистентом вчителя ведеться своєчасно, всі завчасно роблять записи.

Всі вчителі-предметники  чітко дотримуватись нормативних документів при  оцінюванні навчальних досягнень. Більшість учителів пройшли курси з питань інклюзивної освіти.

Корекційно-розвиткова робота проводилася асистентом вчителя, вчителями, психологом, класним керівником відповідно до календарно-тематичного планування.

Серед недоліків у організації  інклюзивного навчання у 2022-2023 н.р. слід відзначити:

  • дистанційна форма навчання в закладі,
  • неповне навчальнометодичне забезпечення навчально-виховного процесу за інклюзивною формою навчання;
  • недостатній рівень організації зв’язку з батьками учнів даної категорії

Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
              У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і , в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо.

         Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Згідно з річним планом роботи школи та планом контролю за якістю навчально-виховного процесу у кінці І та ІІ семестрів адміністрація проводила перевірку виконання навчальних програм та практичного мінімуму письмових робіт вчителями. Видано наказ №03 від 05.01.2023 р. «Про стан виконання навчальних програм у І семестрі 2022-2023 н.р.». Перевірка засвідчила, що вчителі програму виконали повністю як за кількістю годин та практичним мінімумом письмових робіт, так і змістовно.

Протягом року адміністрацією школи здійснювався контроль за станом викладання навчальних предметів (згідно перспективного та річного планів). Видано накази №36 від 30.11.2021 р. «Про стан викладання географії у 6-11 класах», №03 від 05.01.2023р.. «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень з української мови мови у 1-11 класах», №19 від 04.04.2023 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з християнської етики у 5 класі», №12 від 03.05.2023 р. «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень з захисту України у 10-11 класах».

         Згідно плану роботи школи на 2022-2023 н.р. було вивчено систему роботи учителів: Мазур Г.Д.. – учителя української мови (протокол педради №3 від 23.10.2022), Мартинюк С.В. – учитель біології та географії (протокол педради №6 від 11.01.2023), Мартинюка С.І. – учителя хімії та біології, та Хомич О.М. – учитель математики та фізики (протокол педради №11 від 22.03.2023),. З результатами роботи зазначених учителів педагогічний колектив ознайомився на засіданнях педрад.

Відповідно до нормативно-правових документів про освіту, для чіткої організації праці працівників школи та учнів, з метою забезпечення в школі безпечних умов для праці, виконання вимог було видано ряд наказів: наказ №24 від 31.08.2022 р. „Про режим роботи школи”, наказ №19 від 27.08.2022 «Про розподіл обов’язків між членами адміністрації», наказ №18 від 27.08.2022 р. „Про організацію охорони праці та дотримання техніки безпеки” та інші.

З усіма працівниками школи та учнями проводились бесіди-інструктажі з безпеки життєдіяльності, охорони життя та здоров’я з відповідними записами у журналах. Інструктажі проводили директор школи, ЗНВР, класні керівники, вчителі трудового навчання, біології, хімії, інформатики, фізичної культури, захисту Вітчизни.

Оцінювання навчальних досягнень здійснювалось згідно з Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, рекомендаціями методистів відділу освіти попредметно.

Питання щодо забезпеченості учнів підручниками завжди було і є актуальним, оскільки неможливо отримувати повноцінну, якісну освіту без відповідної навчальної літератури. Ця література складає основну частину книжкового фонду шкільних бібліотек, а джерелом поповнення даного фонду залишається централізоване комплектування за рахунок коштів державного бюджету.

У 2022/2023 навчальному році учні 1-4 класів були забезпечені підручниками на 100 %, учні 5-9-х класів забезпечені навчальними підручниками на 95 %, учні 10-11-х класів на 100 %.

Сьогодні в шкільній бібліотеці переважають застарілі видання, продовжує бути гострою проблема забезпечення літературою для програмного читання, сучасними довідковими виданнями, літературою з психолого – педагогічних питань, підручниками для розвивального та профільного навчання, періодичними виданнями як для вчителів, так і для учнів.

Адміністрація працює над створенням умов для використання інформаційно-комунікаційних технологій як у навчальному процесі, так і в управлінській діяльності.

Станом на 01.09.2022 року у школі використовується 24 одиниці комп’ютерної техніки, з них 9 – не працює. Протягом року у заклад додатково надійшло 3 хромбуки.

Школа підключена до мережі оптичного Інтернету (швидкість 100Мб/с), що значно покращило його використання. По території школи працює безкоштовний Wi-Fi. Працює веб-сайт школи, один учитель має блог (Повар І.І.) працює електронна пошта. 2 ПК використовуються у адміністративно-господарській роботі.

Нормативно-правовими документами сучасної системи освіти передбачено створення умов для реалізації оздоровчої функції школи.

З метою формування здорового способу життя учнівської молоді, позитивного ставлення учнів до занять фізичною культурою в школі впроваджується в практику проведення «рухливих перерв», ранкової гімнастики. Але не всі вчителі відносяться до цього питання серйозно і не контролюють стану її проведення. Протягом року школа брала участь у районних змаганнях з окремих видів спорту. На належному рівні були організовані і проведені спортивні змагання, визначено чемпіонів і рекордсменів школи з різних видів спорту.

Педагогічним колективом проводяться заходи щодо покращення роботи з охорони здоров’я дітей, проводиться інформаційно-освітня робота з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії серед дітей та учнівської молоді.

Виходячи з реалій навчально-виховного процесу з фізичного виховання в урочний та позаурочний час та стану здоров’я дітей, потребує вдосконалення система медичного контролю та щорічних медичних оглядів школярів. У 2022/2023 навчальному році учні школи пройшли медичний огляд, а учні 1, 5, 10 – поглиблений. Адміністрація школи проаналізувала стан здоров’я учнів. Було видано наказ по школі про розподіл учнів на групи на уроки фізкультури.

Дистанційне навчання

У зв’язку із воєнними діями РФ проти України навчання в закладі з 01 вересня 2022 по 02 червня 2023 року для учнів 1-11 класів  проводилось навчання за дистанційною формою.

За цей період проведення дистанційного навчання всіма учителями закладу здійснювалось на платформі «Google meet» (для синхронного навчання). Відповідно для всіх класів було створено meet-коди та роздані учасникам навчально-виховного процесу. Також був розданий код батькам для участі загальношкільних заходах.

Всі навчальні заняття учителі школи проводять з приміщення закладу освіти в реальному часі, згідно діючого розкладу уроків. Всі уроки станом на 03.06.2023 року проведені у повному обсязі (за виключенням учителів, які перебували на курсах, учні працювали в асинхронному режимі). Зокрема проведено:

Для зворотного зв’язку з учнями, використовується платформа «На Урок», «Всеосвіта», що дає змогу учителям перевірити рівень засвоєння знань учнями у реальному часі, виконання домашнього завдання чи для проведенням самостійних, контрольних робіт. Результати робіт учнів приходять автоматично на сторінку учителя уже з оцінкою роботи учня у той час, в який вкаже вчитель.

Моніторинг роботи учителів здійснюється у реальному часі, візуально та онлайн. Адміністрація закладу має meet-коди на правах адміністратора, що дає змогу підключитись до любого класу.

Виховна робота.

         У виховній роботі педагогічний колектив школи керується нормативно-правовими документами України.

Ґрунтовно проаналізовано стан виховного процесу минулого 2022 – 2023 навчального року, визначено пріоритетні напрямки та складено план роботи закладу на 2023 – 2024 навчальний рік.

У плані роботи школи виховна робота спланована відповідно до поставлених завдань, проблем, над якими працює школа, район. Школа перший рік працює над виховною проблемою: «Педагогіка партнерства як шлях реалізації виховних завдань школи»

Згідно з планом виховної роботи у школі проведено виховні заходи:

  • години спілкування;
  • бесіди;
  • концерт до Дня вчителя;
  • усний журнал «Україна моя - Батьківщино»;
  • новорічні ранки;
  • День Святого Валентина;
  • День Захисника Вітчизни;
  • Річниці вигнання фашистських окупантів з території України;
  • святкування Шевченківських днів;
  • свято останнього дзвоника;
  • свято прощання зі школою та інші.

Організовано роботу методичного об’єднання класних керівників, яке працює за планом. На засіданнях розглядались такі питання:

- про рівень вихованості учнів;

- про формування здорового способу життя;

- систему роботи з попередження правопорушень та шкідливих звичок;

- по попередженню дитячого травматизму та інші.

Питання виховної роботи розглядалися на педраді, методоб’єднаннях класних керівників, Раді школи та педрадах.

Створена система виховної роботи у школі спрямована на формування загальнолюдських цінностей та духовних пріоритетів, виховання патріотизму, моральності, поваги до історичного минулого:

· відродження кращих духовних надбань українського народу, розвиток і підтримку традицій вшановування сімейних цінностей,

· залучення дітей до участі в гуртках, олімпіадах, до підготовки в різних виховних заходах на основі їх нахилів та здібностей;

· на формування основ естетичної культури, оволодіння цінностями, знаннями в галузі світового та народного мистецтва, музики, архітектури, ремесел;

· на підвищення рівня правової культури (проведено «Тиждень правових знань»);

· на формування навичок культури, здорового способу життя, розвиток спортивно-оздоровчої роботи;

· на розвиток натуралістичної діяльності, профілактику поширень ксенофобських, расистських проявів серед дітей, випадків фізичного і психічного насильства.

Педагогічним колективом вживаються заходи щодо попередження негативних явищ серед дітей та учнів, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, профілактики злочинності. Класними керівниками та соціальним педагогом відвідуються сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах.

З метою підвищення інтелектуального розвитку обдарованих дітей використовується передовий педагогічний досвід, систематично проводяться предметні тижні, творчі конкурси, виставки учнівських робіт, учні брали участь у районних конкурсах, виставках, спортивних змаганнях, олімпіадах.

В школі організована екскурсійна діяльність: здійснено екскурсії до музеїв м.Вінниця та інших міст України.

Педагогічний колектив співпрацює з батьківським комітетом школи, систематично проводяться батьківські збори.

У школі працює учнівське самоврядування, є план роботи та протоколи засідань.

Всі виховні заходи формують морально-духовну, життєво компетентну особистість, яка самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал..

В кінці навчального року були підведені підсумки загальношкільних змагань: „Клас року”,  визначені переможці. Учні 8-го класу отримали призи від компанії lifecell. Цікаві заходи сприяють розвитку в учнів організаторських здібностей, відповідальності за себе і колектив.

Складовою збереження і відновлення здоров’я учнівської молоді є залучення школярів до літнього відпочинку та оздоровлення. На жаль у цьому навчальному році оздоровчої кампанії не буде.

З метою реалізації основних положень Правової освіти в школі були проведені такі заходи:

- вивчення індивідуальних та психологічних особливостей учнів;

- відвідування сімей дітей, які мають девіантну поведінку;

- бесіди, класні години, виховні заходи.

Протягом навчального року загальношкільні заходи проводились на належному та високому рівнях. Незважаючи на проведену роботу, мають місце недоліки:

- у частини учнів низька культура поведінки;

- формально проводились деякі заходи;

- частина класних керівників не оформили проведені заходи (правове виховання та інші).

У 2022– 2023 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над формуванням в учнів:

- основи морального розвитку особистості, культуру поведінки;

- потреби у збереженні духовного і матеріального багатства українського народу;

- активну громадянську позицію;

- основи національних та загальнолюдських цінностей, естетичні почуття, уявлення і знання про прекрасне в житті і мистецтві.

Класними керівниками та психологом школи відвідуються сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах. Із даною категорією учнів та їх батьками проводиться робота щодо профілактики протиправної поведінки; складені акти обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей, сформовані банки даних.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота в школі була організована відповідно до Закону України „Про освіту”, Конституції України, Положення про методкабінет, наказу по школі від 28.08.2021 року № 21 „Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками у 2021/2022 навчальному році”, річного плану роботи школи, завдання якої полягає у формування такого освітнього середовища, де кожен учень є не пасивним об’єктом, а суб’єктом навчання, головною дійовою особою всього навчального процесу.

У 2022-2023 навчальному році колектив продовжив роботу над новою темою:  «Забезпечення якісно нової освіти через педагогіку партнерства».
Вчителями були визначені та опрацьовані методичні теми, спрямовані на вирішення шкільної методичної проблеми.

Адміністрація школи забезпечує інтеграцію методичних зусиль усіх управлінських ланок і педагогічних працівників щодо запровадження інноваційних педагогічних технологій, виявлення, систематизації та розповсюдження прогресивного педагогічного досвіду, ефективних технологій, орієнтованих на співпрацю учасників навчально-виховного процесу. Педагогічний колектив продовжував впроваджувати модель сучасного уроку. Було забезпечено якісну роботу методичних об’єднань вчителів.

Вчителі школи працюють над підвищенням кваліфікаційного рівня. В 2022/2023 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли всі учителі (дистанційно) згідно графіка ВАБО:

Атестація педпрацівників здійснювалась згідно з річним планом проходження атестації вчителями. У 2022/2023н.р. згідно плану атестовано 6 учителів.

Наслідки атестації:

Підтверджено першу категорію – Мартинюк С.В.

Підтверджено першу категорію – Хомич О.М.

Підтверджено вищу категорію – Конфедрат Л.М

Підтверджено вищу категорію – Ковалю О.П

Підтверджено вищу категорію – Іванцову М.І

У  цьому навчальному році на базі школи  проведено міський семінар з фізичної культури та історії (онлайн), доповідачі О.Коваль та М.Іванцов:

У 2022-2023 н.р. в зв’язку з війною спортивна спартакіада не проводилась у повному обсязі. Учні школи приймали участь у різноманітних турнірах, де здобули такі результати:

ІІ місце турніру з волейболу (дівчата). Турнір проводився на базі 2 школи м.Хмільник, також ряд учнів закладу були залучені да збірних команд громади з волейболу.

Систематично проводились оперативні наради, наради при директорові. Виконано план проведення педрад.

Здійснювалось своєчасне забезпечення участі вчителів у районних семінарах (онлайн) згідно з планом Хмільницького ЦПРПП.

Значна увага з боку адміністрації школи приділялася питанню щодо запобігання нещасним випадкам з працівниками, учнями школи, як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті. Налагоджено систему обліку нещасних випадків. З’ясовуються та аналізуються причини їх виникнення, відповідно до чого проводяться профілактичні заходи.

Залишається актуальним питання необхідності посилення контролю за викладанням предметів та організацією профілактичної роботи класними керівниками. Особливої уваги потребує робота щодо посилення відповідальності чергових вчителів за будь – який нещасний випадок з учнями, що трапляється під час перерв.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна кімната має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено стенд по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
           Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Результатом роботи з цього питання є низькі показники травматизму дітей на уроках фізкультури. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Фінансово-господарська діяльність.

Будівля ліцею прийнята в експлуатацію у 1973 році. Адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією управління освіти, молоді та спорту Хмільницької міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії: газ, електроенергію.

За спонсорські кошти здійснюється ремонт котельні, (монтажні роботи та закупівля кранів, фільтрів).

За бюджетні кошти Управління освіти придбало  3 хромбуки.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти , які протягом літа доглядаються технічним персоналом школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі.

Фарбується огорожа, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах.

Першочерговим завданням на наступний рік, вважаю, підготувати школу до нового навчального року: здійснити поточний ремонт усіх приміщень, підготувати опалювальну систему, створити комфортні та безпечні умови навчання учнів.

Також пріоритетними завданнями на 2023-2024 навчальний рік вбачаю

надання якісних освітніх послуг жителям нашого мікрорайону;

співпраця з батьківським колективом, громадськістю.


 

ДОПОВІДЬ

директора Мартинюка С.І.

ВСТУП

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2020/2021 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора  КЗ «Порицький ЗЗСО І-ІІІ ст.» перед трудовим колективом, представниками громадськості, щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

З 01 січня 2021 року наш навчальний заклад перейшов у комунальну власність Хмільницької ОТГ та підпорядковується управлінню освіти, молоді та спорту Хмільницької міської ради. Назва закладу – Комунальний заклад «Порицький заклад загальної середньої освіт І-ІІІ ступенів» Хмільницької міської ради.

У 2020 - 2021 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.(ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. №2145- VІІІ).

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Адміністрацією школи проводилася робота щодо удосконалення навчально-виховного процесу, забезпечення прав мешканців мікрорайону на загальну середню освіту. У 2020/2021 навчальному році мережа школи складала 11 класів (1-11 кл.), в яких навчалось 133 учнів, на кінець року 132. Середня наповнюваність класів по школі складала 12,27 учня. Навчання в 10 та11 класі здійснювалось за профілем  – історія України.

За школою закріплена територія населених пунктів с.Порик та с. Курилівка. Всі учні в мікрорайоні школи були охоплені навчанням.

Переважна більшість учнів виховується в сім’ях де 1-2 дитини, 9 родин багатодітних (по три дитини) . Кожен класний керівник склав соціальний паспорт класу і проводив відповідну роботу. Заступник директора з ВР склала соціальний паспорт школи і керувала даною роботою.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Питання навчання учнів вирішував педагогічний колектив школи який нараховує 20 вчителів. Два учителі перебувають у відпустці по догляду за дитиною. Майже всі педагоги мають вищу професійну освіту, працюють за фахом один учитель має середню-спеціальну освіту.

Склад і кваліфікація педкадрів

Таблиця № 1

Мають кваліфікаційну категорію:

Кількість

Загальна чисельність учителів

18

Вищу

6

Першу

8

Другу

2

Спеціаліст

0

Старших учителів

1

Учителів-методистів

11 тарифний розряд

2

У 2020-2021 навчальному році школа працювала за робочим навчальним планом:

Для школи І ступеня.

Для 1-го та 2-го класів – за Типовою освітньою програмою (цикл І) для 1-2 х  класів закладів загальної середньої освіти, під редакцією Р.Б.Шияна; (Затверджена рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018) (таблиця 1)

Для 3-го  класу – за Типовою освітньою програмою (цикл ІІ) для 3-4 х  класів закладів загальної середньої освіти, під редакцією Р.Б.Шияна; (Затверджена рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018) (таблиця 1)

Для 4-го класу - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407); (таблиця № 1 ),

На виконання Закону України “Про освіту”, враховуючи вимоги додержання Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 робочий навчальний план школи включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні та варіативну складову. Інваріантна складова робочого навчального плану реалізується в повному обсязі годин, передбачених Типовою освітньою програмою. Інваріантна складова передбачає:

1 клас – 22 год.;

2 клас – 24 год.;

3 клас – 24 год.;

4 клас – 24 год.;

Варіативна складова передбачає 1 год на додаткове вивчення математики у 2-му та 3-му класах.

Для школи ІІ ступеня.

Для 5-9 класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню  ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 №405); (таблиця № 13 та таблиця 1 ),

На виконання Державного стандарту базової та повної середньої освіти інваріантна складова робочого навчального плану реалізується в повному обсязі годин, передбачених Типовою освітньою програмою.

5 клас – 27,5 год.;

6 клас – 29,5 год.;

7 клас – 31 год.;

8 клас – 31,5 год.;

9 клас – 33 год.;

 Додаткові години розподілені наступним чином:

8 клас - курс за вибором «Основи захисту Вітчизни» -  0,5 год;

9 клас - курс за вибором «Основи захисту Вітчизни» -  0,5 год;

Для школи ІІІ ступеня.

Для 10-го та 11-го класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню  ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408) та наказу МОН №464 від 31.02.2020 року; (таблиця № 2 ),

 На виконання Державного стандарту базової та повної середньої освіти інваріантна складова робочого навчального плану реалізується в повному обсязі годин, передбачених Типовою освітньою програмою.

У 10 класі базовий компонент навчальних предметів – 27 год;

Вибірково-обов’язкові предмети:

Інформатика – 1,5 год;

Мистецтво – 1,5 год;

Профільний предмет – історія України – 3 год.

На підсилення предметів базового компоненту (враховуючи освітні потреби учнів) виділено три години, а саме:

Математика – 1 год;

Українська мова – 1 год;

Українська література – 1 год;

У 11 класі базовий компонент навчальних предметів – 26 год;

Вибірково-обов’язкові предмети:

Інформатика – 1,5 год;

Мистецтво – 1,5 год;

Профільний предмет – історія України – 3 год.

На підсилення предметів базового компоненту (враховуючи освітні потреби учнів та підготовку до ЗНО) виділено чотири години, а саме:

Математика – 1 год;

Українська мова – 1 год;

Українська література – 1 год;

Географія – 0,5 год;

Біологія – 0,5 год

 Структура 2020-2021 навчального року

  1. Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами)  2020/2021 навчальний  рік   розпочинається у День знань - 1 вересня 2020 року  і закінчується проведенням підсумкового оцінювання, державної підсумкової атестації. Навчальні заняття закінчуються 28 травня 2021 року святом Останнього дзвоника. Вручення документів про освіту провести для випускників 9-го класу та 11-го класу згідно графіка департаменту освіти..
  2. Проводяться канікули для учнів у такі терміни, а саме:

Осінні – з 26.10.2020 р. по 01.11.2020 року;

Зимові – з 28.12.2020 р. по 10.01.2021 року;

Весняні – з 22.03.2021р. по 28.03.2021 року;

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

       І семестр – з 01 вересня по 25 грудня 2020 року,  

       ІІ семестр – з 11 січня по 28 травня 2021 року.

По закінченню навчального року здійснюється річне оцінювання навчальних досягнень учнів.  Усі учні 1-10-х класів, незалежно від результатів річного оцінювання, переводяться до наступного класу.

Рішення щодо запровадження карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин, щодо надання учням вихідних для підготовки і проведення державної підсумкової атестації/зовнішнього оцінювання (якщо вони проводяться під час навчального процесу), щодо доцільності проведення навчальної практики та навчальних екскурсій, дати проведення свята «Останній дзвінок» та вручення документів про освіту школа приймає спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування в залежності від термінів проведення ДПА,ЗНО.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, учні 4, 9 та 11-х класів  складають державну підсумкову атестацію. Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення Міністерством освіти і науки України буде затверджено додатково. 

Мережа класів школи формується на підставі нормативів їх наповнюваності та санітарно-гігієнічних умов для здійснення навчально-виховного процесу.

          Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України  «Про загальну середню освіту». Режим роботи школи для учнів 1-11 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання. Тривалість уроків становить:

у 1-му класі - 35 хвилин,

у 2-4-х класах - 40 хвилин,

у 5-11 класах - 45 хвилин.     

 Встановлено на період адаптивного карантину графік перерв і уроків:

1 урок початок 8,30 закінчення 9,15

2 урок початок 9,25 закінчення 10,10

3 урок початок 10,30 закінчення 11,15

4 урок початок 11,35 закінчення 12,20

5 урок початок 12,40 закінчення 13,25

6 урок початок 13,35 закінчення 14,20

7 урок початок 14,30 закінчення 15,15

ЗВЕДЕНА  ВІДОМІСТЬ

 навчальних досягнень  учнів КЗ «Порицький ЗЗСО І-ІІІ ст.» за  2020-2021 н.р.

№ п/п

Клас

Учнів

Атестовано

Не атестовано

Рівень навчальних досягнень

Пропущено

на 5.09

прибуло

вибуло

на

10.06

Початковий

Середній

Достатній

Високий

Днів

%

1

13

13

13

34

1,5

2

15

15

15

120

16,2

3

17

17

17

205

10,8

4

10

10

10

1

8

1

112

7,9

5

18

18

18

6

11

1

203

8,7

6

11

11

11

7

4

152

10,7

7

11

1

10

10

2

5

2

1

145

10

8

12

1

1

12

12

8

3

1

234

8

9

11

11

11

7

4

189

12,4

10

5

5

5

4

1

135

21

11

10

10

10

2

6

2

170

13

Разом

133

1

2

132

87

45

4

44

35

4

%

4,5

50,5

40,5

4,5

Відповідно успішність становить – 95,5%. А якість знань – 45%.

Одним із пріоритетних напрямків освіти є супровід роботи з обдарованою молоддю, турбота про її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток.

Був поновлений банк даних про обдарованих дітей . Вчителі спланували власну діяльність з даною категорією учнів.

Державна підсумкова атестація

Одним із актуальних завдань, яке дозволяє висвітлити кінцеві результати освітньої діяльності школи, є результати державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х та 11-х класів.

Згідно наказу МОН №273 від 03.03.2021 року учні 4-го та 9-го класів звільнені від проходження ДПА, одна учениця 11 класу – Ціховська Анастасія також не виявила згоди на здачу ДПА, решта одиннадцятикласників  здають ДПА з наступних предметів:

№ з/п

Прізвище, ім'я, по батькові
(за наявності)

Назви навчальних предметів, результати зовнішнього незалежного оцінювання з яких зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію

1

Андрухова Анастасія Володимирівна

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Біологія

2

Вонсович Марина Сергіївна

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Географія

3

Глодний Олексій Федорович

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Біологія

4

Длужевський Владислав Олегович

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Біологія

5

Мусевич Олег Анатолійович

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Біологія

6

Панасюк Дмитро Сергійович

Українська мова

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Фізика

7

Повар Катерина Юріївна

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Англійська мова
(рівень стандарту)

Біологія

8

Швидюк Аліса Сергіївна

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Географія

9

Шикула Юрій Костянтинович

Українська мова і література

Математика
(рівень стандарту)

Історія України

Біологія

Кількість випускників 11-го класу  склала 10 осіб. Дев’ять з них   проходять ЗНО з української мови, математики, історії України та обраних предметів.

Результатів ЗНО учнів 11-го класу за 2020-2021 навчальний рік ще не має.

Серед важливих чинників якісної підготовки учнів – ознайомлення випускників із тестовими методиками, широке їх використання на всіх етапах навчання.

Важливим і невід’ємним аспектом також є глибока інформаційно-роз’яснювальна робота серед учнів, їхніх батьків та педагогів, проведена адміністрацією та класними керівниками (Мазур Г.Д., Хомич О.М.)

НУШ

В 1 класі нашого закладу навчається 13 учнів.                                                                    Організовано  8  навчальних осередків відповідно до умов Нової української школи.                                                                                                                    

1. Навчально-пізнавальна    діяльність  (з       партами/столами)                                               2. Змінні тематичні осередки (дошки, стенди для діаграм з ключовими ідеями);                3.Ігри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);                               

4. Художньо-творча діяльність (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих  робіт);                                                                     

5.Куточок живої природи.                                                                                

6.Відпочинок (з килимом для сидіння та гри, стільцями,);                                           7.Дитяча класна бібліотечка;                                                                         

8. Осередок вчителя (стіл, стілець, ноутбук,  проектор, ламінатор, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу).

          Парти для першокласників двомісні,  не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах. Придбаний  дидактичний  матеріал, роздатковий: набір «6 цеглинок», «Лєго», комп’ютерне обладнання, В класі  є стенди: «Ранкові зустрічі» ,  «Мій настрій», «Стіна слів», «Твори», «Малюй», «Читай», «Наше життя», «Правила для         учнів».                                                                                                                                 В учнів 1 класу тривалість уроку складає 35 хвилин, проте уроки для них і  перерви  починаються відповідно до загальних дзвінків школи.  День у класі починається з розмови. 15-хвилинне, півгодинне заняття називається «ранкове коло»,  ранкова зустріч — з учителькою діти говорять про минулі вихідні, про настрій і, зрештою, про все цікаве, чим хочуть поділитися, бажають один одному  гарно провести день, «дарують усмішку», «теплі слова радості, вдячності. Але    відповідають  не чітко, не впевнені в своїх відповідях, мовлення  слабке.   Якщо подивитись на клас, під час  уроку, то  20% учнів активно  працюють, ще 30% спостерігають  пасивно, а ще 20% - майже бездіяльні, а інші-просто спостерігають за всіма.                                                                                           

           Проте відповідно до ідеї «нової школи» діти мають пізнати світ цілісно, бо в шість років їм складно ділити його на математику, літературу й природознавство Після такої півгодинної «розминки» починаються уроки. Парти в класі розставлені півколо. Всі учні сидять обличчями одне до одного, тож дитина бачить навпроти себе очі друзів, а не спину однокласника попереду.                                                                                                      Протягом уроку діти вільні висловлюватися й ділитися думками про те, що відбувається. Тут не треба довго тягнути руку й боятися озватися,       доки  не дозволить учитель.   

               Урізноманітнювати діяльність допомагають нові засоби навчання. Наприклад,  використовують ЛЕГО-конструктор – гарна альтернатива рахунковим паличкам, фішкам для звукового аналізу. “Родзинка” ЛЕГО в тому, що дитина поєднує розумові та практичні дії. В освітньому процесі широко використовується  навчальне середовище.   Діти грають в навчальні ігри, переглядають безліч відео та слухають музичні твори. Учитель  намагається залучити всі органи чуття дитини для всебічного вивчення предмету дослідження. .                                                                              Оцінювання результатів навчання та  особистих досягнень учнів у першому  класі має формувальний характер, здійснюється вербально. Облік результатів оцінювання , що здійснюється  з  урахуванням  динаміки зростання  рівня  навчальних  досягнень учня, фіксується  учителем  у  свідоцтві  досягнень. Зразок свідоцтва  складається  з  двох  частин: перша  частина - характеристика  особистих  досягнень учнів, заповнюється  у  жовтні, як  проміжний,  та  у  травні,  як  підсумковий  звіт, з  метою  фіксування  навчального  поступу, у  якому  оцінюється  активність  дитини, самостійна  робота  на  уроці,  співпраця  з  іншими  учнями.  Є  зразки  свідоцтва  досягнень, у  яких учитель робить  відповідні        записи.                                                                                      

        Відвідування уроків дирекцією  школи   показали, що вчитель  Качайло Тетяна Олексіївна дотримується вимог нового Державного стандарту, оскільки пріоритетними методами роботи на уроці є ігрові та практичні методи навчання, що спрощують процес адаптації .  Учитель  навчає дітей дотримуватися порядку на робочих місцях , правильної постави під час сидіння та письма.      На уроках  вчитель навчає учнів дотримуватися єдиних вимог оформлення письмового завдання ( вчить бачити поля в прописах, писати в потрібному рядку чітко наслідуючи зразок).    Урок математики – урок  практичного  засвоєння математичних понять. Учні під керівництвом учителя , використовуючи дидактичні матеріали, на практиці вчаться розрізняти предмети за розміром, формою, кольором, виконують завдання за зразком та аналогією. На уроках математики та природознавства-  діяльнісне навчання.   Більша частина учнів  активні на уроці, дітям цікаво.

           Відповідно до нового Державного стандарту англійська мова вивчається з першого класу. Її викладає  Хомко Н.Р, спеціаліст І категорії. При підготовці та проведенні уроків англійської мови враховуються вікові особливості дітей. Вони насичені ігровими елементами (використання для заохочення смайликів, присутність на уроці казкових героїв), речівками, пісеньками. Головну увагу приділено формуванню комунікативних навичок, формуванню правильної вимови та постановки артикуляції, використовує для цього спеціальні вправи для індивідуальної та групової роботи. На уроках реалізується принцип наочності навчання. З цією метою використовуються предметні та сюжетні картинки, таблиці, іграшки. Дуже важливим є створення сприятливого мовного середовища. Фізкультхвилинки, пісеньки - вітання, прощання ведуться іноземною мовою.

         Уроки природознавства дають дітям знання про навколишній світ. Діти мають уявлення про природу, поділяють її на живу і неживу. Вміють робити узагальнення відносно таких понять як рослини, тварини, поділяють тварин на свійських і диких, правильно відносять до різних класів. У дітей сформоване розуміння необхідності оберігати природу від втручання людини. Уроки цього предмету добре унаочнено. Вчителі використовують цікаву інформацію, організовують ігрові ситуації та проводять роботи практичного характеру. Уроки основ здоров’я мають чітку практичну спрямованість. При їх проведенні застосовуються елементи тренінгової системи. Розігруються ситуації, пов’язані із діями в надзвичайних випадках, при рятувальних роботах і наданні невідкладної допомоги. Такі форми роботи дають змогу закріпити в свідомості дітей на рівні навичок необхідну для збереження життя і здоров’я інформацію. Фізична культура, особливо в перші місяці навчання, є дієвим інструментом адаптації дітей до шкільного життя, забезпечення потреб дітей в руховій активності. Разом з тим на уроках вчитель  Качайло Т.О.. проводить розвивальні вправи, вправи на дотримання рівноваги, різноманітні ігри та естафети, які містять елементи змагання, а також вчить шикуватись, стояти в строю, спільно виконувати команди. В несприятливі дні (взимку) уроки відбуваються в спортивній залі, а восени - на спортивному майданчику. Предмети естетичного циклу – музичне і образотворче мистецтво - призвані розвивати   естетичні смаки дітей, прищеплювати любов до мистецтва і національної культури, давати необхідні для сучасної культурної людини знання. На уроках музичного мистецтва діти знайомляться з видами музичних творів, прослуховують їх, вивчають та виконують дитячі пісні. На уроках образотворчого мистецтва діти навчаються бачити в оточуючому світі прекрасне, відобразити його художніми засобами. Малюють кольоровими олівцями і акварельними фарбами.                                                    

           Спостереження за дітьми на уроках, під час перерв, в різних ситуаціях шкільного життя дають право зробити висновок, що за той час, який пройшов від початку навчання, першокласники адаптувались до навчання в школі. Вони вивчили територію школи, дорогу додому, знають як поводитись в різних ситуаціях на уроці, вміють звертатись до старших, підготуватись до уроку, навчились елементарному самообслуговуванню. У них сформувалась витримка, вміння контролювати свої дії, враховувати інтереси своїх товаришів та інших людей. Діти навчились володіти шкільним приладдям, а також предметами повсякденного побуту. Проте, остаточно необхідні навички ще не сформовані і над ними потрібно наполегливо працювати як учителям так і батькам.        Робота вчителя 1 класу неможлива без тісного контакту з батьками. Батьки  відвідують школу і консультуються з учителями з питань навчально-виховного процесу. 

Інклюзивна освіта

Заняття з учнем 5класу Зубчуком О. за індивідуальною програмою розвитку здійснюють класний керівник 5 класу Корбут Леся Володимирівна., асистент вчителя Рибак О.М., учителі-предметники та працівники ІРЦ (до нового року). За бажанням батьків, при врахуванні особливостей розвитку дитини здійснюється залучення Олександра до участі у виховних загальношкільних та класних заходах. Учень навчається за загальною програмою. Учителі-предметники вчасно, грамотно і охайно ведуть усі записи. Теми проведених уроків у журналі співпадають з календарно-тематичним плануванням учителів та навчальним програмами з предметів, оцінювання учня згідно з рекомендаціями МОН, критеріями та вимогами до знань учнів здійснюється вербально.

Класним керівником Корбут Л.В., асистентом вчителя Рибак О.М. та заступником директора з НВР Ошівською І.В. приділяється увага роботі з батьками учня, який перебуває на інклюзивному навчанні: проводиться їх анкетування, співбесіди, вивчаються відгуки про якість організації навчально-виховного процесу їх дитини.

В процесі підготовки до уроку в інклюзивному класі учителі складають план-конспект уроку, в якому інтегрують учбовий матеріал загальноосвітніх і спеціальних (корекційних) програм так, щоб на одному уроці діти з різним станом психофізичного і інтелектуального розвитку вивчали близьку за змістом тему, але на тому рівні засвоєння, який доступний для кожного учня. Інформація, одержувана учнем по темі, що вивчається, відповідає рекомендованій йому для навчання освітній програмі. Закріплення і відпрацювання отриманих знань, умінь і навичок ведеться на різному дидактичному матеріалі, підібраному для кожного учня індивідуально: роздаткові картки, вправи з навчальних посібників і підручників. Для пояснення складно сприйманих тем учням з особливостями в розвитку пропонуються картки інструкції з описом покрокових дій учнів.

Особливу увагу на корекційно – розвиткових заняттях вчителі приділяють дрібній моториці рук. Пальчикова гімнастика ліплення з пластиліну, нанизування намистинок ігри з дрібними предметами, настільні ігри стали запорукою успішної роботи у розвитку координації рухів дитини, формування у неї вміння контролювати свої рухи. Згодом ці навички та вміння стали основою в подальшому навчанні.

Відповідно до посадових обов’язків,   асистент вчителя стимулює розвиток соціальної активності учня, сприяє виявленню та розкриттю його здібностей, талантів, обдарувань шляхом їхньої участі у науковій, технічній, художній творчості; створює навчально-виховні ситуації оптимізму та впевненості у своїх силах і майбутньому.

Робота по соціальній адаптації учня та психолого-педагогічний супровід проводився на достатньому  рівні. Робота асистента вчителя грунтується не тільки на відвідування уроків учня але і контроль, співпраця з усіма службами, які опікуються учнем.

Консультативна діяльність асистента вчителя грунтується на постійному  спілкується з батьками, надаючи їм необхідну консультативну допомогу; інформувати  вчителя класу та батьків про досягнення учня.

Педагогічна документація вчителем та асистентом вчителя ведеться своєчасно, всі завчасно роблять записи.

Всі вчителі-предметники  чітко дотримуватись нормативних документів при  оцінюванні навчальних досягнень. Більшість учителів пройшли курси з питань інклюзивної освіти.

Корекційно-розвиткова робота проводилася асистентом вчителя, вчителями, психологом, класним керівником відповідно до календарно-тематичного планування.

Серед недоліків у організації  інклюзивного навчання у 2020-2021 н.р. слід відзначити:

  • неповне навчальнометодичне забезпечення навчально-виховного процесу за інклюзивною формою навчання;
  • недостатній рівень організації зв’язку з батьками учнів даної категорії

Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
              У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і , в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо.

         Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Згідно з річним планом роботи школи та планом контролю за якістю навчально-виховного процесу у кінці І та ІІ семестрів адміністрація проводила перевірку виконання навчальних програм та практичного мінімуму письмових робіт вчителями. Видано наказ №05 від 05.01.2021 р. «Про стан виконання навчальних програм у І семестрі 2020-2021 н.р.». Перевірка засвідчила, що вчителі програму виконали повністю як за кількістю годин та практичним мінімумом письмових робіт, так і змістовно.

Протягом року адміністрацією школи здійснювався контроль за станом викладання навчальних предметів (згідно перспективного та річного планів). Видано накази №10 від 05.02.2021 р. «Про стан викладання англійської мови у 5-11 класах», №14 від 26.02.2020р.. «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень з громадянської освіти у 10 класі», №31 від 15.10.2020 «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з природознавства у 5 класі», №29 від 30.09.2020 р. «Про стан викладання та рівень навчальних досягнень з курсу «Я досліджую світ» у 1-4 класах».

Відповідно до нормативно-правових документів про освіту, для чіткої організації праці працівників школи та учнів, з метою забезпечення в школі безпечних умов для праці, виконання вимог було видано ряд наказів: наказ №21 від 31.08.2020 р. „Про режим роботи школи”, наказ №17 від 27.08.2020 «Про розподіл обов’язків між членами адміністрації», наказ №18 від 27.08.2020 р. „Про організацію охорони праці та дотримання техніки безпеки” та інші.

З усіма працівниками школи та учнями проводились бесіди-інструктажі з безпеки життєдіяльності, охорони життя та здоров’я з відповідними записами у журналах. Інструктажі проводили директор школи, ЗНВР, класні керівники, вчителі трудового навчання, біології, хімії, інформатики, фізичної культури, захисту Вітчизни.

Оцінювання навчальних досягнень здійснювалось згідно з Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, рекомендаціями методистів відділу освіти попредметно.

Питання щодо забезпеченості учнів підручниками завжди було і є актуальним, оскільки неможливо отримувати повноцінну, якісну освіту без відповідної навчальної літератури. Ця література складає основну частину книжкового фонду шкільних бібліотек, а джерелом поповнення даного фонду залишається централізоване комплектування за рахунок коштів державного бюджету.

У 2020/2021 навчальному році учні 1-4 класів були забезпечені підручниками на 100 %, учні 5-9-х класів забезпечені навчальними підручниками на 95 %, учні 10-11-х класів на 100 %.

Сьогодні в шкільній бібліотеці переважають застарілі видання, продовжує бути гострою проблема забезпечення літературою для програмного читання, сучасними довідковими виданнями, літературою з психолого – педагогічних питань, підручниками для розвивального та профільного навчання, періодичними виданнями як для вчителів, так і для учнів.

Адміністрація працює над створенням умов для використання інформаційно-комунікаційних технологій як у навчальному процесі, так і в управлінській діяльності.

Станом на 01.09.2020 року у школі використовується 24 одиниці комп’ютерної техніки, з них 8 – не працює.

Школа підключена до мережі оптичного Інтернету (швидкість 100Мб/с), що значно покращило його використання. По території школи працює безкоштовний Wi-Fi. Працює веб-сайт школи, один учитель має блог (Повар І.І.) працює електронна пошта. 2 ПК використовуються у адміністративно-господарській роботі.

Нормативно-правовими документами сучасної системи освіти передбачено створення умов для реалізації оздоровчої функції школи.

З метою формування здорового способу життя учнівської молоді, позитивного ставлення учнів до занять фізичною культурою в школі впроваджується в практику проведення «рухливих перерв», ранкової гімнастики. Але не всі вчителі відносяться до цього питання серйозно і не контролюють стану її проведення. Протягом року школа брала участь у районних змаганнях з окремих видів спорту. На належному рівні були організовані і проведені спортивні змагання, визначено чемпіонів і рекордсменів школи з різних видів спорту.

Педагогічним колективом проводяться заходи щодо покращення роботи з охорони здоров’я дітей, проводиться інформаційно-освітня робота з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії серед дітей та учнівської молоді.

Виходячи з реалій навчально-виховного процесу з фізичного виховання в урочний та позаурочний час та стану здоров’я дітей, потребує вдосконалення система медичного контролю та щорічних медичних оглядів школярів. У 2020/2021 навчальному році учні школи пройшли медичний огляд, а учні 1, 5, 10 – поглиблений. Адміністрація школи проаналізувала стан здоров’я учнів. Було видано наказ по школі про розподіл учнів на групи на уроки фізкультури.

Дистанційне навчання

У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції Covid 19 навчання в закладі з 22 лютого по 11 травня для учнів 1-8 та 10 класів і по 20 квітня для учнів 9 та 11 класів проводилось навчання за дистанційною формою.

За цей період проведення дистанційного навчання всіма учителями закладу здійснювалось на платформі «Google meet» (для синхронного навчання). Відповідно для всіх класів було створено meet-коди та роздані учасникам навчально-виховного процесу.

Всі навчальні заняття учителі школи проводять з приміщення закладу освіти в реальному часі, згідно діючого розкладу уроків. Всі уроки станом на 18.03.2021 року проведені у повному обсязі (за виключенням учителів, які перебували на курсах, учні працювали в асинхронному режимі). Зокрема проведено:

№ п/п

Прізвище, ім’я, по

батькові

Предмети які читає

Вичитано годин дистанційно

синхронно

асинхронно

Мартинюк Сергій Іванович

Хімія                       7

33

Природозн.             2

Ошівська Інна Володимирівна

Математика           10

38

Рабош Ніна Павлівна

Світова літ.           13

39

16

Мистецтво              3

Мазур Ганна Дмитрівна

Укр.. м. та літ       14

52

Тарабанчук Людмила Вікторівна

Укр.. м. та літ     18.5

69

Конфедрат Любов Михайлівна

Укр.. м. та літ        6

24

Повар Інна Іванівна

Англ. мова           24

66

24

Коваль Олег Петрович

Історія                  22,5

Право                    1

Гром.освіта          2

95

Повар Юрій Васильович

Трудове                   1

56

Музика                 3,5

Мистецтво              2

Інформатика        8,5

Хомич Оксана Миколаївна

Математика           12

92

Фізика                   10

Христ.етика          2,5

Корбут Леся Володимирівна

Математика           8

77

Фізика                    4

Інформатика          2

Трудове                6,5

Дячук Юлія Василівна

Хімія                     2

90

Поч. класи             22

Мартинюк Світлана Василівна

Географія           11,5

94

Біологія             13,5

Хомко Наталія Романівна

Англійська             5

56

Обр.мист              3,5

Осн.здор              5,5

Іванцов Микола Іванович

Фіз. культура      21,5

96

Захист України      4

Качайло Тетяна Олексіївна.

Почат. класи          20

75

Вітомська Людмила Кирилівна

Почат. класи           22

83

Овод Галина.Василівна

Почат. класи      22

83

Рибак Оксана .Михайлівна

Асистент

95

Для зворотного зв’язку з учнями, використовується платформа «На Урок», що дає змогу учителям перевірити рівень засвоєння знань учнями у реальному часі, виконання домашнього завдання чи для проведенням самостійних, контрольних робіт. Результати робіт учнів приходять автоматично на сторінку учителя уже з оцінкою роботи учня у той час, в який вкаже вчитель.

Моніторинг роботи учителів здійснюється у реальному часі, візуально та онлайн. Адміністрація закладу має meet-коди на правах адміністратора, що дає змогу підключитись до любого класу. Перевірено:

Директором – 18 учителів, 36 разів;

Заступником з НВР – 18 учителів, 43 рази

Виховна робота.

         У виховній роботі педагогічний колектив школи керується нормативно-правовими документами України.

Ґрунтовно проаналізовано стан виховного процесу минулого 2019 – 2020 навчального року, визначено пріоритетні напрямки та складено план роботи закладу на 2020 – 2021 навчальний рік.

У плані роботи школи виховна робота спланована відповідно до поставлених завдань, проблем, над якими працює школа, район. Школа перший рік працює над виховною проблемою: «Педагогіка партнерства як шлях реалізації виховних завдань школи»

Згідно з планом виховної роботи у школі проведено виховні заходи:

  • години спілкування;
  • бесіди;
  • концерт до Дня вчителя;
  • усний журнал «Україна моя - Батьківщино»;
  • новорічні ранки;
  • День Святого Валентина;
  • День Захисника Вітчизни;
  • Річниці вигнання фашистських окупантів з території України;
  • святкування Шевченківських днів;
  • свято останнього дзвоника;
  • свято прощання зі школою та інші.

Організовано роботу методичного об’єднання класних керівників, яке працює за планом. На засіданнях розглядались такі питання:

- про рівень вихованості учнів;

- про формування здорового способу життя;

- систему роботи з попередження правопорушень та шкідливих звичок;

- по попередженню дитячого травматизму та інші.

Питання виховної роботи розглядалися на педраді, методоб’єднаннях класних керівників, Раді школи та педрадах.

Створена система виховної роботи у школі спрямована на формування загальнолюдських цінностей та духовних пріоритетів, виховання патріотизму, моральності, поваги до історичного минулого:

· відродження кращих духовних надбань українського народу, розвиток і підтримку традицій вшановування сімейних цінностей,

· залучення дітей до участі в гуртках, олімпіадах, до підготовки в різних виховних заходах на основі їх нахилів та здібностей;

· на формування основ естетичної культури, оволодіння цінностями, знаннями в галузі світового та народного мистецтва, музики, архітектури, ремесел;

· на підвищення рівня правової культури (проведено «Тиждень правових знань»);

· на формування навичок культури, здорового способу життя, розвиток спортивно-оздоровчої роботи;

· на розвиток натуралістичної діяльності, профілактику поширень ксенофобських, расистських проявів серед дітей, випадків фізичного і психічного насильства.

Педагогічним колективом вживаються заходи щодо попередження негативних явищ серед дітей та учнів, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, профілактики злочинності. Класними керівниками та соціальним педагогом відвідуються сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах.

З метою підвищення інтелектуального розвитку обдарованих дітей використовується передовий педагогічний досвід, систематично проводяться предметні тижні, творчі конкурси, виставки учнівських робіт, учні брали участь у районних конкурсах, виставках, спортивних змаганнях, олімпіадах.

В школі організована екскурсійна діяльність: здійснено екскурсії до музеїв м.Вінниця та інших міст України.

Педагогічний колектив співпрацює з батьківським комітетом школи, систематично проводяться батьківські збори.

У школі працює учнівське самоврядування, є план роботи та протоколи засідань.

Всі виховні заходи формують морально-духовну, життєво компетентну особистість, яка самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал..

В кінці навчального року були підведені підсумки загальношкільних змагань: „Клас року”,  визначені переможці. Учні 8-го класу отримали призи від компанії lifecell. Цікаві заходи сприяють розвитку в учнів організаторських здібностей, відповідальності за себе і колектив.

Складовою збереження і відновлення здоров’я учнівської молоді є залучення школярів до літнього відпочинку та оздоровлення. На жаль у цьому навчальному році оздоровчої кампанії не буде.

З метою реалізації основних положень Правової освіти в школі були проведені такі заходи:

- вивчення індивідуальних та психологічних особливостей учнів;

- відвідування сімей дітей, які мають девіантну поведінку;

- бесіди, класні години, виховні заходи.

Протягом навчального року загальношкільні заходи проводились на належному та високому рівнях. Незважаючи на проведену роботу, мають місце недоліки:

- у частини учнів низька культура поведінки;

- формально проводились деякі заходи;

- частина класних керівників не оформили проведені заходи (правове виховання та інші).

У 2020– 2021 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над формуванням в учнів:

- основи морального розвитку особистості, культуру поведінки;

- потреби у збереженні духовного і матеріального багатства українського народу;

- активну громадянську позицію;

- основи національних та загальнолюдських цінностей, естетичні почуття, уявлення і знання про прекрасне в житті і мистецтві.

Класними керівниками та психологом школи відвідуються сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах. Із даною категорією учнів та їх батьками проводиться робота щодо профілактики протиправної поведінки; складені акти обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей, сформовані банки даних.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Методична робота в школі була організована відповідно до Закону України „Про освіту”, Конституції України, Положення про методкабінет, наказу по школі від 28.08.2020 року № 20 „Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками у 2020/2021 навчальному році”, річного плану роботи школи, завдання якої полягає у формування такого освітнього середовища, де кожен учень є не пасивним об’єктом, а суб’єктом навчання, головною дійовою особою всього навчального процесу.

У 2020-2021 навчальному році колектив продовжив роботу над новою темою:  «Забезпечення якісно нової освіти через педагогіку партнерства».
Вчителями були визначені та опрацьовані методичні теми, спрямовані на вирішення шкільної методичної проблеми.

Адміністрація школи забезпечує інтеграцію методичних зусиль усіх управлінських ланок і педагогічних працівників щодо запровадження інноваційних педагогічних технологій, виявлення, систематизації та розповсюдження прогресивного педагогічного досвіду, ефективних технологій, орієнтованих на співпрацю учасників навчально-виховного процесу. Педагогічний колектив продовжував впроваджувати модель сучасного уроку. Було забезпечено якісну роботу методичних об’єднань вчителів.

Вчителі школи працюють над підвищенням кваліфікаційного рівня. В 2020/2021 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли всі учителі (дистанційно) згідно графіка ВАБО:

Атестація педпрацівників здійснювалась згідно з річним планом проходження атестації вчителями. У 2020/2021н.р. згідно плану атестовано 6 учителів.

Наслідки атестації:

Присвоєно першу категорію – Овод Г.В.;

Присвоєно другу категорію – Тарабанчук Л.В..;

Підтверджено першу категорію – Мартинюку С.І.

Підтверджено першу категорію – Ошівській І.В.

Підтверджено вищу категорію – Повар І.І.

Були проведені предметні тижні з правознавства, української мови (початкові класи), українського читання (початкові класи), інформатики, військово-патріотичного виховання та декада оборонно-масової роботи.

У  цьому навчальному році на базі школи  районні семінари не проводились, через поширення коронавірусної інфекції:

У 2020-2021 н.р. в зв’язку з поширенням Covid 19 спортивна спартакіада не проводилась. Учні школи приймали участь у різноманітних турнірах, де здобули такі результати:

ІІ місце турніру з волейболу (дівчата). Турнір проводився на базі 2 школи м.Хмільник;

Команда родини Табуленків зайняла І місце в області у змаганнях «Мама, тато і я – спортивна сім’я».

Згідно плану роботи школи на 2020-2021 н.р. було вивчено систему роботи учителів: Тарабанчук Л.В. – учителя української мови (протокол педради №3 від 23.10.2020), Мартинюк С.В. – учитель біології та географії (протокол педради №6 від 11.01.2021), Мартинюка С.І. – учителя хімії та біології, та Хомич О.М. – учитель математики та фізики (протокол педради №11 від 22.03.2021),. З результатами роботи зазначених учителів педагогічний колектив ознайомився на засіданнях педрад.

Систематично проводились оперативні наради, наради при директорові. Виконано план проведення педрад.

Здійснювалось своєчасне забезпечення участі вчителів у районних семінарах (онлайн) згідно з планом Хмільницького ЦПРПП.

Значна увага з боку адміністрації школи приділялася питанню щодо запобігання нещасним випадкам з працівниками, учнями школи, як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті. Налагоджено систему обліку нещасних випадків. З’ясовуються та аналізуються причини їх виникнення, відповідно до чого проводяться профілактичні заходи.

Залишається актуальним питання необхідності посилення контролю за викладанням предметів та організацією профілактичної роботи класними керівниками. Особливої уваги потребує робота щодо посилення відповідальності чергових вчителів за будь – який нещасний випадок з учнями, що трапляється під час перерв.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна кімната має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено стенд по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
           Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Результатом роботи з цього питання є низькі показники травматизму дітей на уроках фізкультури. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1973 році. Адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією управління освіти, молоді та спорту Хмільницької міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії: газ, електроенергію.

За батьківські кошти здійснюється харчування учнів (до 31.12.2020 року),.

Зокрема батьками було придбано наступні матеріали, а саме:

Продукти харчування – на суму 78426,89 грн;

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти , які протягом літа доглядаються технічним персоналом школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі.

Фарбується огорожа, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах.

Першочерговим завданням на наступний рік, вважаю, підготувати школу до нового навчального року: здійснити поточний ремонт усіх приміщень, підготувати опалювальну систему, створити комфортні та безпечні умови навчання учнів.

Також пріоритетними завданнями на 2021-2022 навчальний рік вбачаю

надання якісних освітніх послуг жителям нашого мікрорайону;

співпраця з батьківським колективом, громадськістю.


 

Протокол №1

Загальних зборів педагогічного колективу КЗ «Порицький ЗЗСО І-ІІІ ст.» ,  батьківських комітетів та активу села.

від « 09 »  червня  2021 року.

Присутні: вчителі, батьківський комітет, громадяни села. (всього 29 осіб).

Порядок денний:

1.Про "Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю" (доповідач – директор  С.І.Мартинюк.)

2. Вибори секретаря зборів та лічильної комісії.

3. Звіт директора  Мартинюка С.І. «Про підсумки роботи керівника школи за 2020-2021 навчальний рік».

5. Таємна голосування-оцінювання діяльності директора школи та завідуючої ДНЗ.

Слухали:

  1. "Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю" (доповідач – директор  С.І.Мартинюк.).

У своєму виступі Сергій Іванович ознайомив присутніх із Положенням про звітування керівників навчальних закладів (Положення додається) та запропонував присутнім обрати головою зборів О.П.Коваля.

Присутні одностайно вибрали Коваля Олега Петровича головою зборів.

  1. Вибори секретаря зборів та лічильної комісії – доповідач О.П.Коваль.

Слухали – О.П.Коваля «Про обрання секретаря зборів та лічильної комісії».

Згідно положення про звіт директора школи, для роботи зборів необхідно обрати секретаря, пропоную секретарем зборів обрати Рабош Н.П.. Присутні одностайно обрали секретарем зборів Н.П.Рабош.

Згідно положення про звіт директора школи, для роботи зборів необхідно обрати лічильну комісію для підрахунку результатів таємного голосування.

Виступили: Коваль О.П. який запропонував до складу комісії включити : Ошівську І.В., Повар І.І.. та Хомич О.М.

Присутні одностайно обрали запропонованих людей до складу лічильної комісії.

  1. Звіт директора школи Мартинюка С.І. про підсумки роботи керівника школи за 2020-2021 навчальний рік.

В своїй доповіді директор школи провів аналіз своєї роботи за навчальний рік (доповідь додається)

При обговоренні висунутих на порядок денний питань виступили:

Учитель фізики та математики Хомич О.М., яка в своєму виступі позитивно оцінила діяльність директора, вказала на позитивні зміни в діяльності закладу та запропонувала посилити роботу закладу з питань підготовки учнів до районних олімпіад, ЗНО.  

Заступник директора з ВР – Рабош Н.П.

Незважаючи на свою зайнятість, він завжди буває присутній на всіх загальношкільних виховних заходах, робить їх глибокий аналіз, дає поради як вдосконалити їх в подальшому. Зауважу, що одним із найголовніших завдань сьогодення є охорона і зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я учнів, що є підгрунттям всебічного розвитку особистості. Тому директор доклав всіх зусиль, щоб при школі працював оздоровчий табір для учнів школи, що і було досягнено.

Вважаю роботу директора школи задовільною і раджу присутнім підтримати цю думку.

  1. Прослухавши та обговоривши звіт директора  загальні збори перейшли до процедури голосування. Лічильна комісія у складі:

Ошівська І.В.. - голова комісії;

Хомич О.М.. – член комісії;

Повар І.І.– секретар.

Ошівська Інна Володимирівна роздала всім присутнім бюлетені для таємного голосування. Після заповнення бюлетенів вони були скинуті у відповідну скриньку.

Результати таємного голосування згідно протоколу:

Участь у голосуванні прийняло – 28 осіб.

Визнати роботу директора закладу освіти задовільною – 28 осіб;

Визнати роботу директора закладу освіти незадовільною – 0 голосів;

 УХВАЛИЛИ:

  1. Прийняти доповідь директора школи до відома.
  2. Визнати роботу директора КЗ «Порицький ЗЗСО І-ІІІ ст.» - Мартинюка Сергія Івановича за 2020-2021 навчальний  рік задовільною.

Голова зборів: __________ О.П.Коваль.

Секретар: __________ Н.П.Рабош.

Діяльність педагогічного колективу  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Порик у 2016/2017 навчальному році була спрямована на забезпечення якісної реалізації основних завдань державної політики в системі освіти та науки відповідно до чинного законодавства України.

Адміністрацією школи проводилася робота щодо удосконалення навчально-виховного процесу, забезпечення прав мешканців мікрорайону на загальну середню освіту. У 2016/2017 навчальному році мережа школи складала 11 класів (1-11 кл.), в яких навчалось 115 учнів. Середня наповнюваність класів по школі складала 10,1 учня. Навчання в 10-11 класах здійснювалось за універсальним профілем.

Всі учні в мікрорайоні школи були охоплені навчанням.

Переважна більшість учнів виховується в сім’ях де 1-2 дитини, 9 родин багатодітних (по три дитини) . Кожен класний керівник склав соціальний паспорт класу і проводив відповідну роботу. Заступник директора з ВР склала соціальний паспорт школи і керувала даною роботою.

Питання навчання учнів вирішував педагогічний колектив школи який нараховує 19 вчителів. Майже всі педагоги мають вищу професійну освіту, працюють за фахом один учитель має середню-спеціальну освіту.

Склад і кваліфікація педкадрів Таблиця № 1

Кількість

чисельність педпрацівників

19

мають кваліфікаційну категорію:

вищу

5

першу

9

другу

2

спеціаліст

3

старших учителів

учителів-методистів

Державна підсумкова атестація

Одним із актуальних завдань, яке дозволяє висвітлити кінцеві результати освітньої діяльності школи, є результати державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х та 11-х класів.

Загальна кількість учнів 9-го класу у 2016/2017 навчальному році становила 20 осіб, із них складали ДПА - 20 учнів. За станом здоров’я від проходження ДПА звільнених не було. Усі учні були допущені до проходження ДПА та пройшли її у встановлені терміни.

Предмет

Учнів в класі

Писало роботу

Результати ДПА

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Укр. мова

20

20

2

2

1

3

2

2

1

2

2

3

Математика

20

20

3

2

1

5

1

4

3

1

Основи правознавства

20

20

1

2

3

4

3

4

2

1

Всього отримали документ про відповідний рівень освіти 20 випускників 9-х класів.

Кількість випускників 11-го класу у минулому навчальному році склала 8 осіб. Всі вони  успішно пройшли ЗНО з української мови, математики, історії України і отримали документ про повну загальну середню освіту.

Результати державної підсумкової атестації:

Предмет

Учнів в класі

Писало роботу

Результати ДПА

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Українська мова

8

8

1

2

2

1

1

1

Математика

8

4

1

2

1

Біологія

8

5

1

2

1

1

Історія України

8

6

2

2

2

Англійська мова

8

1

1

Результати

державної підсумкової атестації учнів 4-го класу

за 2016-2017 навчальний рік

№ п/п

Предмет

К-сть учнів

Писало  роботу

Рівень навчальних досягнень

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

1

Укр.. мова

11

11

3

1

1

3

3

2

Математика

11

11

1

1

1

2

4

1

1

3

Літ.читання

11

11

3

1

1

3

2

1

Серед важливих чинників якісної підготовки учнів – ознайомлення випускників із тестовими методиками, широке їх використання на всіх етапах навчання.

Важливим і невід’ємним аспектом також є глибока інформаційно-роз’яснювальна робота серед учнів, їхніх батьків та педагогів, проведена адміністрацією та класними керівниками (Іванцов М.І. та Повар І.І.)

Під час складання ДПА учні 11-го класу у цілому виявили непогані  знання з предметів, результати свідчать про належний рівень засвоєння навчального матеріалу з предметів. Відповідність результатів ДПА річному оцінюванню є предметом аналізу на засіданнях шкільних методичних об’єднань.

У цілому загальна розбіжність результатів річного оцінювання й ДПА не простежується.

Результати навчальних досягнень учнів за 2016-2017 навчальний рік.

№ п/п

Клас

Учнів

Атестовано

Не атестовано

Рівень навчальних досягнень

Пропущено без поважних причин

на 5.09

прибуло

вибуло

на

27.05

Початковий

Середній

Достатній

Високий

Днів

%

1

13

13

13

55

7,6

2

7

7

7

61

5,3

3

13

1

12

12

3

6

4

64

3,3

4

13

2

11

11

2

5

3

99

6,1

5

5

5

5

3

2

59

8,8

6

6

6

6

3

3

119

13

7

12

1

11

11

2

3

4

2

105

5,7

8

9

9

9

3

3

3

203

15

9

20

20

20

4

10

5

1

398

13

10

9

9

9

1

3

5

167

11,7

11

8

8

8

2

2

4

157

12,2

Разом

115

4

111

91

20

12

32

37

10

8,6

%

13,1

37,3

40,6

9

Одним із пріоритетних напрямків освіти є супровід роботи з обдарованою молоддю, турбота про її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток.

Був поновлений банк даних про обдарованих дітей . Вчителі спланували власну діяльність з даною категорією учнів. У школі був проведений І етап Всеукраїнської олімпіади з базових дисциплін. За його результатами була сформована команда для участі у ІІ етапі олімпіад.

Питання щодо забезпеченості учнів підручниками завжди було і є актуальним, оскільки неможливо отримувати повноцінну, якісну освіту без відповідної навчальної літератури. Ця література складає основну частину книжкового фонду шкільних бібліотек, а джерелом поповнення даного фонду залишається централізоване комплектування за рахунок коштів державного бюджету.

У 2015/2016 навчальному році учні 1-4 класів були забезпечені підручниками на 80 %, учні 5-9-х класів забезпечені навчальними підручниками на 80 %, учні 10-11-х класів на 100 %.

Сьогодні в шкільній бібліотеці переважають застарілі видання, продовжує бути гострою проблема забезпечення літературою для програмного читання, сучасними довідковими виданнями, літературою з психолого – педагогічних питань, підручниками для розвивального та профільного навчання, періодичними виданнями як для вчителів, так і для учнів.

Адміністрація працює над створенням умов для використання інформаційно-комунікаційних технологій як у навчальному процесі, так і в управлінській діяльності.

Станом на 01.09.2016 року у школі використовується 1 комп’ютерний клас. У січні місяці 2017 року школа поповнилась 8 ПК та широкоформатним телевізором.

Школа підключена до мережі бездротового Інтернету (швидкість 2Мб/с), що значно покращило його використання. Створені веб-сайт школи, блог (Повар І.І.) працює електронна пошта.

Нормативно-правовими документами сучасної системи освіти передбачено створення умов для реалізації оздоровчої функції школи.

З метою формування здорового способу життя учнівської молоді, позитивного ставлення учнів до занять фізичною культурою в школі впроваджується в практику проведення «рухливих перерв», ранкової гімнастики. Але не всі вчителі відносяться до цього питання серйозно і не контролюють стану її проведення. Протягом року школа брала участь у районних змаганнях з окремих видів спорту. На належному рівні були організовані і проведені спортивні змагання, визначено чемпіонів і рекордсменів школи з різних видів спорту.

Педагогічним колективом проводяться заходи щодо покращення роботи з охорони здоров’я дітей, проводиться інформаційно-освітня робота з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії серед дітей та учнівської молоді.

Виходячи з реалій навчально-виховного процесу з фізичного виховання в урочний та позаурочний час та стану здоров’я дітей, потребує вдосконалення система медичного контролю та щорічних медичних оглядів школярів. У 2016/2017 навчальному році учні школи пройшли поглиблений медичний огляд. Адміністрація школи проаналізувала стан здоров’я учнів. Було видано наказ по школі про розподіл учнів на групи на уроки фізкультури.

У виховній роботі педагогічний колектив школи керується нормативно-правовими документами України.

Ґрунтовно проаналізовано стан виховного процесу минулого 2016 – 2017 навчального року, визначено пріоритетні напрямки та складено план роботи закладу на 2017 – 2018 навчальний рік.

У плані роботи школи виховна робота спланована відповідно до поставлених завдань, проблем, над якими працює школа, район. Школа працює над проблемою: «Формування ключових компетентносте учнів шляхом самоосвіти учителів»

Згідно з планом виховної роботи у школі проведено виховні заходи:

  • години спілкування;
  • бесіди;
  • концерт до Дня вчителя;
  • усний журнал «Україна моя - Батьківщино»;
  • новорічні ранки;
  • День Святого Валентина;
  • День Захисника Вітчизни;
  • Річниці вигнання фашистських окупантів з території України;
  • святкування Шевченківських днів;
  • свято останнього дзвоника;
  • свято прощання зі школою та інші.

Організовано роботу методичного об’єднання класних керівників, яке працює за планом. На засіданнях розглядались такі питання:

- про рівень вихованості учнів;

- про формування здорового способу життя;

- систему роботи з попередження правопорушень та шкідливих звичок;

- по попередженню дитячого травматизму та інші.

Питання виховної роботи розглядалися на педраді, методоб’єднаннях класних керівників, Раді школи.

Створена система виховної роботи у школі спрямована на формування загальнолюдських цінностей та духовних пріоритетів, виховання патріотизму, моральності, поваги до історичного минулого:

· відродження кращих духовних надбань українського народу, розвиток і підтримку традицій вшановування сімейних цінностей,

· залучення дітей до участі в гуртках, олімпіадах, до підготовки в різних виховних заходах на основі їх нахилів та здібностей;

· на формування основ естетичної культури, оволодіння цінностями, знаннями в галузі світового та народного мистецтва, музики, архітектури, ремесел;

· на підвищення рівня правової культури (проведено «Тиждень правових знань»);

· на формування навичок культури, здорового способу життя, розвиток спортивно-оздоровчої роботи;

· на розвиток натуралістичної діяльності, профілактику поширень ксенофобських, расистських проявів серед дітей, випадків фізичного і психічного насильства.

Педагогічним колективом вживаються заходи щодо попередження негативних явищ серед дітей та учнів, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, профілактики злочинності. Класними керівниками та соціальним педагогом відвідуються сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах.

З метою підвищення інтелектуального розвитку обдарованих дітей використовується передовий педагогічний досвід, систематично проводяться предметні тижні, творчі конкурси, виставки учнівських робіт, учні брали участь у районних конкурсах, виставках, спортивних змаганнях, олімпіадах.

В школі організована екскурсійна діяльність: здійснено екскурсії до музеїв м.Вінниця та інших міст України.

Педагогічний колектив співпрацює з батьківським комітетом школи, систематично проводяться батьківські збори.

У школі працює учнівське самоврядування, є план роботи та протоколи засідань.

Всі виховні заходи формують морально-духовну, життєво компетентну особистість, яка самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал..

В кінці навчального року були підведені підсумки загальношкільних змагань: „Клас року”,  визначені переможці. Цікаві заходи сприяють розвитку в учнів організаторських здібностей, відповідальності за себе і колектив.

Складовою збереження і відновлення здоров’я учнівської молоді є залучення школярів до літнього відпочинку та оздоровлення. У червні 2017 року працював пришкільний табір з денним перебуванням. Оздоровленням було охоплено 45 учнів (43%). Вихователі проводили цікаві і змістовні заходи, здійснювали тематичні екскурсії.

З метою реалізації основних положень Правової освіти в школі були проведені такі заходи:

- вивчення індивідуальних та психологічних особливостей учнів;

- відвідування сімей дітей, які мають девіантну поведінку;

- бесіди, класні години, виховні заходи.

Протягом навчального року загальношкільні заходи проводились на належному та високому рівнях. Незважаючи на проведену роботу, мають місце недоліки:

- у частини учнів низька культура поведінки;

- формально проводились деякі заходи;

- частина класних керівників не оформили проведені заходи (правове виховання та інші).

У 2016– 2017 навчальному році педагогічний колектив продовжить роботу над проблемою «Формування ключових компетентносте учнів шляхом самоосвіти учителів»

Формувати в учнів:

- основи морального розвитку особистості, культуру поведінки;

- потреби у збереженні духовного і матеріального багатства українського народу;

- активну громадянську позицію;

- основи національних та загальнолюдських цінностей, естетичні почуття, уявлення і знання про прекрасне в житті і мистецтві.

Класними керівниками та психологом школи відвідуються сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах. Із даною категорією учнів та їх батьками проводиться робота щодо профілактики протиправної поведінки; складені акти обстеження матеріально-побутових умов проживання дітей, сформовані банки даних.

Методична робота в школі була організована відповідно до Закону України „Про освіту”, Конституції України, Положення про методкабінет, наказу по школі від 06.09.2015 року № 31 „Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками у 2016/2017 навчальному році”, річного плану роботи школи, завдання якої полягає у формування такого освітнього середовища, де кожен учень є не пасивним об’єктом, а суб’єктом навчання, головною дійовою особою всього навчального процесу. Вчителями були визначені та опрацьовані методичні теми, спрямовані на вирішення шкільної методичної проблеми.

Адміністрація школи забезпечує інтеграцію методичних зусиль усіх управлінських ланок і педагогічних працівників щодо запровадження інноваційних педагогічних технологій, виявлення, систематизації та розповсюдження прогресивного педагогічного досвіду, ефективних технологій, орієнтованих на співпрацю учасників навчально-виховного процесу. Педагогічний колектив продовжував впроваджувати модель сучасного уроку. Було забезпечено якісну роботу методичних об’єднань вчителів.

Вчителі школи працюють над підвищенням кваліфікаційного рівня. В 2016/2017 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли:

Походяща М.І. – вчитель початкових класів;

Мартинюк С.І. – вчитель біології та економіки;

Коваль О.П. – вчитель історії;

Мартинюк С.В. – вчитель географії та біології;

Повар І.І. – вчитель англійської мови;

Атестація педпрацівників здійснювалась згідно з річним планом проходження атестації вчителями. У 2016/2017 н.р. згідно плану атестовано 2 учителі.

Були проведені предметні тижні з правознавства, української мови (початкові класи), українського читання (початкові класи), інформатики, військово-патріотичного виховання та декада оборонно-масової роботи.

Були проведені шкільні предметні олімпіади, переможці взяли участь у районних.

№ п/п

Прізвище, ім’я по батькові учня

Клас

Предмет

Результат

Овод Оксана

9

Укр.мова

ІІІ місце районного етапу конкурса ім.П.Яцика

Хомко Віра

10

Біологія

ІІ місце районного етапу олімпіад

Шумова Карина

9

Історія

ІІІ місце обласного етапу олімпіад

Шумова Карина

9

Англ.мова

ІІ місце районного етапу олімпіад

Шумова Карина

9

Біологія

ІІ місце районного етапу олімпіад

Шумова Карина

9

Географія

ІІ місце районного етапу олімпіад

Було вивчено стан викладання англійської мови, математики, біології та екології в 5-11 класах та природознавства і трудового навчання у 1-4 класах.

За наслідками вивчення видані узагальнюючі накази.

Систематично проводились оперативні наради. Виконано план проведення педрад.

Здійснювалось своєчасне забезпечення участі вчителів у районних методичних об’єднаннях згідно з планом РМЦ.

Значна увага з боку адміністрації школи приділялася питанню щодо запобігання нещасним випадкам з працівниками, учнями школи, як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті. Налагоджено систему обліку нещасних випадків. З’ясовуються та аналізуються причини їх виникнення, відповідно до чого проводяться профілактичні заходи.

Залишається актуальним питання необхідності посилення контролю за викладанням предметів та організацією профілактичної роботи класними керівниками. Особливої уваги потребує робота щодо посилення відповідальності чергових вчителів за будь – який нещасний випадок з учнями, що трапляється під час перерв.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна кімната має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено стенд по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Результатом роботи з цього питання є низькі показники травматизму дітей на уроках фізкультури. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Управлінська діяльність.

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і , в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо.

Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1973 році. Адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Хмільницької РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії: газ, електроенергію.

Протягом навчального року за позабюджетні кошти (ТОВ «Хмільницьке») та кошти відділу освіти здійснено встановлення двох твердопаливних котлів.

За батьківські кошти здійснюється ремонт шкільної оргтехніки, поточні ремонти коридорів школи, закупівля миючих дезинфікуючих засобів для харчоблоку, внутрішніх туалетів. За рахунок коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року, оформлено сцену актового залу.

За сприяння вчителів та батьків розпочато закладку шкільного саду, посаджено 96 яблунь.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти , які протягом літа доглядаються технічним персоналом школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі.

Фарбується огорожа, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах.

Першочерговим завданням на наступний рік, вважаю, підготувати школу до нового навчального року: здійснити поточний ремонт усіх приміщень, підготувати опалювальну систему, створити комфортні та безпечні умови навчання учнів.

Також пріоритетними завданнями на 2017-2018 навчальний рік вбачаю

надання якісних освітніх послуг жителям нашого мікрорайону;

співпраця з батьківським колективом, громадськістю.

УВАГА Звіт директора школи за 2017-2018 навчальний рік дивитись на сторінці "Файловий архів"


 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.